Skip to content

Didem

Şinik Arıkan

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Marmara Üniversitesi İletişim ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine Saint Joseph Lisesinde başlayan Didem Şinik Arıkan, Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve iki ayda bir yayınlanan SJ dergisinin editörlüğü görevlerinde bulundu.

Didem Şinik Arıkan, T.C Sağlık Bakanlığı ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığına danışmanlık veren Ankara merkezli bir şirkette, uzun vadeli ve ulusal çapta kriz iletişimi stratejilerinden sorumlu üst yönetim iletişim ekibinde kıdemli danışman olarak görev yapmıştır. Şinik Arıkan, 1994-2002 yılları arasında Bozell Poyraz reklam ajansında Müşteri İlişkileri Direktörü olarak çalıştı. Bu ajanstan önce üç yıl boyunca farklı reklam ajanslarında uluslararası ve ulusal müşterileri yönetmiştir.

Şinik Arıkan, 2006 yılında çalışmaya başladığı ve 16 yıl boyunca görev aldığı PepsiCo Türkiye’nin Dış İletişim ajandasını yönetmiştir. Firmanın iç ve dış iletişim, KSS projeleri ve marka PR stratejisi de dahil olmak üzere iletişim fonksiyonunu yürütmüştür. Medya ilişkileri, iç ve dış iletişim, itibar stratejileri, kriz, sosyal ve dijital iletişim alanlarında 30 yılı aşkın deneyime sahip olan Didem Şinik Arıkan, Getir’de Global İletişim Direktörü olarak görev yapmaktadır.

İki dönemdir Kurumsal İletişim Derneği (KİD) yönetim kurulu üyeliği ve Milyon Kadın Mentorluk programı mentörü olarak da görev alan Şinik Arıkan’ın iki kızı, üç köpeği ve bir kedisi bulunmaktadır.

blank