Skip to content

Dr. Buğra

Öktem

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Dr. M. Buğra Öktem, 1964 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya gelmiştir. Orta ve lise öğrenimini Özel Tarsus Amerikan Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1990 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Antalya ve Marmaris’te turizm sektöründe Doktor ve Danışman olarak çalışmıştır.

Bitkisel ilaçlar konusunda Almanya, Fransa ve Uzakdoğu’da incelemeler yapmış, 2002-2004 yılları arasında Hindistan’da sağlık bakanlığına bağlı Gujarat Ayurved University’de eğitimler almıştır. 2004 yılında Hindistan’da Kottakal Arya Vaidya Sala Hastanesinde uygulamalar ve bitkisel ilaç üretimleri konusunda çalışmalar yapmıştır.

2006 yılının Mayıs ayında İstanbul Nişantaşı’nda Detoks ve Anti-aging Merkezini açmıştır. 2006 yılından beri Ayurvedik detoks ve anti-aging uygulamaları yanında otellere sağlık konsepti danışmanlığı ve eğitimler vermektedir.

Halen Antalya Belek’de Cornelia Diamond Golf Resort & Spa Hotel bünyesinde kurduğu Crassula Ayurvedic Detox merkezi, İstanbul Levent Kanyon, Fulya Selenium Plaza, İstanbul Ataşehir Palladium Business, İzmir Bayraklı Folkart Towers’da hastaları/danışanlarını görüp Detoks ve Anti-Aging programlarına devam etmektedir.

blank