Skip to content

DR.ÖZDAL

ERSOY

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

1971 Konya doğumludur. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp bölümünü 1996’da bitirmiş ve Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü’nde ihtisasını yapmıştır. Şişli Etfal Eğitim ve Araştıma Hastanesi’nde bir süre iç hastalıkları uzmanı olarak görev yaptıktan sonra yine aynı hastanede Gastroenteroloji üst ihtisasımı tamamlayarak 2007 yılında gastroenteroloji uzmanı ünvanı almıştır. 2009 yılından beri Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerinde gastroenteroloji uzmanı, 2012 yılından itibaren de Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Dr. Özdal Ersoy, son 10 yıldır özellikle anorektal (kabızlık, gaita tutamama vb) ve pelvik taban (pelvik ağrı, cinsel ve ürolojik disfonksiyonlar vb) sorunları ile ilgilenmektedir. Görev aldığı hastanede pelvik taban sağlığı ünitesi sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

Yükselen Çağ Wellbeing Akademi ve Gedik Üniversitesi  işbirliği ile düzenlenen Biyointegratif Nefes Terapistliği ve Ayurvedik Yoga Terapistliği eğitimlerini tamamlamıştır. 2022 yılında ise Gedik Üniversitesi’nde Wellbeing Uzmanlığı eğitimini tamamlayarak “Wellbeing Uzmanı” ünvanını almıştır.

Dr. Ersoy, halen İstanbul Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde İç hastalıkları ve Gastroenteroloji uzmanı olarak aktif görev yapmaktadır. Dr. Özdal Ersoy,  evli ve 2 çocuk annesidir.

blank