Skip to content

Ebru

ŞİNİK

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Şinik, Marmara Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra sanayii, finans ve gayrimenkul sektörlerinde 17 yıl boyunca çalışmıştır. İMKB’de broker olarak çalıştığı 7 yıl neticesinde yaşadığı stres kaynaklı rahatsızlıkları kökünden sonlandırmak üzere Beden&Zihin Tıb’bına yönelmiştir. Yaptığı yaşam tarzı değişikliklerinin beden ve zihnindeki mucizevi dönüşümünden çok etkilenerek, kariyer hayatını radikal bir kararla değiştirmiş ve Amerika’da Bütünsel Sağlık alanında eğitim almaya karar vermiştir.  Bunun neticesinde Chopra Center’da 3 yıllık Meditasyon ve Ayurveda Bölümlerini tamamlamıştır.

2012 yılında Yükselen Çağ Wellbeing Akademi’yi kuran Şinik, ayrıca İş&Yaşam dengesi için Daily Wellbeing markası ile ayurvedik ürünler geliştirmektedir.

Yüzyılımızda Bütünsel Sağlık ve Beden-Zihin Tıbbı’nın en güçlü öncülerinden olan ünlü doktor, yazar ve filozof Dr. Deepak Chopra’nın öğrencisi olan Şinik, 2020 yılında İstanbul Gedik Üniversitesi çatısı altında Avrupa’daki ilk Wellbeing Uzmanlığı Sertifika Programını açmıştır.

Mercedes-Benz’in She’s Mercedes projesinde Wellbeing Elçiliğini temsil eden Şinik, Yükselen Çağ Wellbeing Akademi çatısı altında “Koruyucu Tıp Mesleki Sertifika Programları ve Kurumsal Wellbeing Programları” eğitmenliklerini yürütmektedir.

Genleriniz Kaderiniz Değildir,  Nefeste Saklı Hayat ve  Bütünsel Detoks Önerileri  isimli üç kitabı ile yıllık Wellbeing Ajandası  bulunan Şinik, “İyi Ol, Mutlu Ol” sloganıyla Yükselen Çağ Wellbeing Akademi çatısı altında “Wellbeing Uzman”ı, “Ayurvedik Yoga Terapist”,  “Biyointegratif Nefes Terapisti” ve “Wellaging ve Egzersiz Beslenmesi &Takviyeleri Koçu” ünvanlı dört farklı meslek edindirme sertifika programını yürütmekte olup, şirketlere ve markalara well-being ve well-aging konularında eğitim ve danışmanlıklar vermektedir.

blank