Wellbeing ve Bütünsel Sağlık Derneği tarafından “Yeni Nesil Yaşam Tarzı 1. Wellbeing Konferansı” gerçekleştirildi

blank

Wellbeing ve Bütünsel Sağlık Derneği tarafından düzenlenen ve ilk kez halka açık olarak gerçekleştirilen “Yeni Nesil Yaşam Tarzı 1. Wellbeing Konferansı”nda bir araya gelen akademi, tıp ve iş dünyası “iyi olma” halini konuştu.

Wellbeing ve Bütünsel Sağlık Derneği’nin ilk halka açık etkinliği ‘Yeni Nesil Yaşam Tarzı Wellbeing” konferansında akademi, tıp ve iş dünyasının önemli isimleri bir araya geldi. Wellbeing ve Bütünsel Sağlık Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Şinik ve tüm Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğindeki konferansda, insanın fiziksel, zihinsel, ruhsal, sosyal, çevresel, finansal ve kariyer hayatındaki wellbeing hali ele alındı.

Konferans çerçevesinde gerçekleştirilen 6 farklı panele konuşması olarak katılan sektör profesyonelleri, kendi iş ve özel hayatlarında deneyimlerini paylaşırken, onları “iyi olma” haline yaklaştıran bakış açıları hakkında bilgiler verdi.

 

Şinik, 18 panelist ve 160 katılımcıyı ağırladıkları konferansla ilgili şunları söyledi; 

“Henüz 5 ay önce kurduğumuz derneğimizin ilk halka açık etkinliğinde yoğun bir ilgi ile karşılaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yaşadığımız toplumda hemen herkes ‘daha iyi olma, daha iyi hissetme hali’ için yoğun bir arayış içerisinde. Ben de Türkiye’de wellbeing adına 12 yıldır önemli çalışmalar yürütmeye gayret ediyorum. Wellbeing ve Bütünsel Sağlık Derneği aracılığı ile de deneyimlerimizi ve uygulamalarımızı daha geniş kitlelere ulaştırmaya devam edeceğiz.”

“Daha iyi, daha sağlıklı, daha dengede olma hali kader değildir. Önce niyetinizin ve hemen arkasından gelen aksiyon ve eylemlerinizin neticesidir” diyen Şinik, ‘alma-verme yasaları’ çerçevesinde kurulan mutluluğu, hayatın bize verdiklerini hayata zamanında geri vererek bizim yaratabileceğimizin altını çizdi.

“Kariyer Hayatında Wellbeing” paneli konuşmacıları arasında yer alan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan da köpeği Nicole ile katıldığı etkinlikte evdeki dostların stres yönetimine katkılarından bahsetti.

Etkinlikte; Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı & Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hülya Gedik, Sertrans Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Keleş, Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney, İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Itır Erhart ve Bernaylafem PR Kurucu Başkanı Berna Sağlam Naipoğlu gibi sektöründe önemli isimler yer aldı.

Wellbeing Konferansı tüm panellerine bu sayfamızdan erişerek izleyebilirsiniz.