Gedik Üniversitesi tarafından Gerçekleştirilen ‘’Cumhuriyetin 100. Yılında Her Alanda Güçlü Kadın Çalıştayı’’na Wellbeing Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Şinik katıldı

blank

İstanbul Gedik Üniversitesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılı nedeniyle gerçekleştirilen “Cumhuriyetin 100. Yılında Her Alanda Güçlü Kadın Çalıştayı” 24-25 Ekim 2023 tarihlerinde Gedik Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleşti.


Wellbeing Derneğini temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Şinik “Spor ve Sağlıkta Güçlü Kadın” panelinde yer aldı.

Çalıştayın Amacı; Türkiye Cumhuriyet’nin 100 yıllık tarihinde kadın ve cinsiyet esitliği temelinde; kültürel, toplumsal, politik, ekonomik ve sanatsal bakımdan ele alarak Cumhuriyetin kazanımlarını, alanında uzmanların perspektifiyle irdelemek.

BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında Times Higher Education değerlendirmesiyle, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kategorisinde dünyanın seçkin üniversiteleri arasında yer alan Istanbul Gedik Üniversitesi, Cumhuriyetin 100. Yılında Her Alanda Güçlü Kadın Çalıstayı ile yeni bir yüzyıla ışık tutmayı hedeflemektedir.

Çalıştayın mimarları olan Onursal Başkan Hülya GEDİK Hanımefendiye, Komite Başkanı Prof. Dr. Ahmet KESIK Beyefendiye ve İstanbul Gedik Üniversitesi Kadın Girişimciliği Uygulama ve Araştırma Merkezi akademisyenlerine bu çok anlamlı Çalıştay için teşekkür ediyoruz.