Health Impact Summit 2023 ‘’Tıbbi Araştırmalara Katkı Sağlayan Lider Kadınlar Paneli’’nde Wellbeing Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Nuray Yazıhan

blank

Wellbeing Derneği olarak,  sağlık alanında mühendislik odaklı çalışmalar yapan, biyomedikal mühendislik, biyoteknoloji, genetik mühendisliği ve ilaç teknolojisi gibi konularla ilgilenen ve amacı mühendislik prensiplerini kullanarak sağlık sorunlarına yenilikçi çözümler üretmek olan Bioclub Engineering For Health tarafından 30.09.2023 de Ankara’ da Mamak Füzyon ev sahipliğinde düzenlenen sağlık ve mühendislik alanında önde gelen akademisyen, bilim insanları, kamu ve özel sektörün öncüleri ile geleceğin bilim insanlarının yan yana geldiği Health Impact Summit 2023 de yer aldık.

 Yönetim Kurulu üyemiz,  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuray Yazıhan  ‘’Tıbbi Araştırmalara Katkı Sağlayan Lider Kadınlar Paneli”  ne katıldı.

Panelde multidisipliner çalışmalar, sağlık alanında tıp ve mühendislik birlikteliği, sağlıklı yaşam için geleceğin teknolojileri, kişileştirilmiş tıp, bilimde akademide ve girişimcilikte kadın konuları konuşuldu.