Skip to content

Pelin

Bilgiç

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Sağlıklı ve dengeli beslenme ile kendi yaşamında bütünlüğü yakalayan Pelin Bilgiç, Yükselen Çağ Wellbeing Akademi &Gedik Üniversitesi Wellbeing Uzmanlığı Eğitimi, Biyointegratif Nefes Terapistliği Eğitimi; Cornell Üniversitesi Nutrition and Healthy, Biruni Üniversitesi Aromaterapi Eğitimi, Fitoterapi Eğitimi, Living,  Deepak Chopra Ayurvedik Yoga ve meditasyon Terapisti Eğitimi, Bach Çiçekleri Terapisi (Güner Yaman), Fonksiyonel Yaşam  Sağlık Koçluğu Eğitimi (Fonskiyonel Tıp Platformu), Burnell 3. Age Woman  Enstitüsü, Neurocoaching ICF onaylı koçluk Eğitimi (Sinan Canan), Mindfullness Stres Yönetimi (Prof Dr.Zümra Atalay) eğitimlerini tamamlamıştır.

Sağlıklı ve dengeli beslenme ile kendi yaşamında bütünlüğü yakalayan Pelin Bilgiç hayatı boyunca edindiği bilgileri hazırladığı eğitimler, seminerler, kitaplar ve tv programları ile paylaşmaktadır. Hedefi; insanların diyet stresinden uzaklaşıp sağlıklı ve Holistik bakış açısı ile kadim bilgilerin ışığı altında yeni ve sürdürülebilir yaşam modeli ile yeme hijyeni ve günlük ritüellerin önemini anlatmak ve yaymaktır.

Sofra Dergisi, Lezzet Dergisi, Livetobloom, Uplifer We Link You ve Denge Sende Platformlarında düzenli yazı ve tarifleri yayınlanmaktadır. Pelin Bilgiç, “Sağlıklı Misafir Sofram” kitabının yazarıdır.

Özellikle menopoz döneminin bilgi eksikliği sayesinde kadınlarda daha sorunlu geçtiğini farkederek ‘Menopoz Barış Elçisi’ olarak pre-menopoz, menopoz dönemi işaretleri ve çözüm önerilerini anlatmayı misyon edinmiştir. Pelin Bilgiç, Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü Öğretim Görevlisi olarak akademide ders vermektedir.

blank