Skip to content

Prof. Dr. Pelin

Arıbal Ayral

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Prof. Dr. Pelin Arıbal Ayral, 1969 yılında doğdu. Tıp Öğrenimini 1987-1993 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirdi. Tıp Eğitiminin sonunda Amerika Birleşik Devletleri, Baylor College of Medicine, Methodist Hastanesi Gastroenteroloji ve Texas Kalp Enstitüsü, St. Luke’s Hastanesi Kardiyoloji Departmanlarında çalıştı.

Dr. Pelin Arıbal Ayral, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Fizyopatoloji Bilim Dalı’nda 1994-1998 tarihleri arasında eğitimini tamamladı. 10 Mart 2003 tarihinde “Doçent”, 8 Aralık 2009 tarihinde ise Profesör kadrosuna atandı.

Aralık 2011-2017 yılları arasında İç Hastalıkları Anabilim Dalı Fizyopatoloji Bilim Dalı Başkanlığı görevini üstlenen Prof. Dr. Pelin Arıbal Ayral, Ağustos 2017-Ekim 2020 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2017 yılında Disiplinlerarası Gıda, Metabolizma ve Klinik Beslenme Anabilim Dalı kurucu öğretim üyesi olarak görev aldı.

Prof. Dr. Pelin Arıbal Ayral, Gedik Üniversitesi ve Yükselen Çağ Wellbeing Akademi iş birliğinde düzenlenen eğitimlerde Wellbeing Uzmanlığı, Biyointegratif Nefes Terapisti Uzmanlığı, Ayurvedik Yoga Terapist Eğitimi ve Chopra Center Sertifikalı Meditasyon Eğitimi aldı. İdealsen Akademi’nin kurucu ortağıdır. Mikrobiyota ve Probiyotik Derneği (Mikrobiyom Derneği) yönetim kurulu üyesidir.

Halen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Fizyopatoloji Bilim Dalı ve Ankara Üniversitesi Disiplinlerarası Gıda, Metabolizma ve Klinik Beslenme Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak ve İdealsen Akademi’de görevine devam etmektedir.

blank