II. WELLBEING KONFERANSI ÜLKEDE BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

Wellbeing genel yaşam kalitesinin bir göstergesi olup, uzun zamandır bir lüks değildir. Son 30 yıldır bu konuda başta ABD, İngiltere, Avustralya ve Almanya’da yapılan ciddi araştırmalar ve istatistikler neticesinde ve özellikle pandemi sonrasında tüm dünyada kişilerin gelen yaşam kalitelerini yükseltmek üzere bilinçlendirme programları ve yayınları hızla yükselmiştir.

Wellbeing Derneği Yönetim Kurulu olarak; daha iyi hissetme halini yaratmak isteyen geniş halk kitleleri ile de bu yeni nesil yaşam tarzı bilgilerini paylaşarak, hem bireysel, hem kurumsa, hem de tüm halk sağlığını gözetmek; iş, özel, sosyal ve dijital yaşamda bütünsel sağlık ve farkındalık halini yükseltmeye destek vermek, rehberlik yapmak en büyük motivasyonumuzdur.

Wellbeing ve Bütünsel Sağlık Derneği olarak 2. Wellbeing Konferansı’nı,
4 Mayıs 2024 Cumartesi günü 12:00-19:00 saatleri aralığında İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde, toplam 5 panelde yer alan 18 panelist ve
3 key-note konuşmacı ile gerçekleştirdik.
250 kişinin katılımı ile gerçekleşen konferansta iş, tıp ve akademi dünyasından konularında uzman ve topluma ilham veren lider panelistler yer aldı.

Avrupa Yakası dizisinin ünlü oyuncusu, Wellbeing Uzmanı Hale Caneroğlu’nun Master of Ceromony olarak yer aldığı konferans, Wellbeing Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ebru Şinik’in ve Bahçeşehir Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Sn. İlkay Turan’ın açılış konuşmaları ile başladı.

Konferans panelistleri arasında iş ve tıp dünyasından Meltem Kurtsan, Melisa Sabancı Tapan, Leyla Alaton, Atom Damalı, Melek Pulatkonak, Dr. İrem Ergün, Psikolog Mehmet Zararsızoğlu, Psikoterapist Şeyda Betül Kılıç, Pelin Bozkurt Bilgiç, Prof. Dr. Özge Çelik, Prof. Dr. Nuray Yazıhan, Prof. Dr. Pelin Arıbal Ayral, Dr. Buğra Öktem, Dr. Özdal Ersoy, Didem Şinik Arıkan gibi uzmanlık konularında derin deneyimlere sahip lider isimler yer aldı. 

Konferansın kapanışı Dr. Levent Buda’nın “Doktor’dan Temiz Hikayeler” isimli Stand-Up Show’u ile yapıldı.

2. Wellbeing Konferansında 7 saat içerisinde aşağıdaki 5 panel gerçekleştirildi;

I.     Kariyer Hayatında Wellbeing
II.   Sindirim Sağlığı ve Wellbeing
III.  Sosyal Hayatta Wellbeing
IV.  Epigenetik ve Wellbeing
V.   Kadın Sağlığı ve Wellbeing

Paneller arasında TEKNOSA CEO’su Sitare Sezgin, PHILIPS Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Genel Müdürü Sibel Yıldız ve GAIA TEMPLE girişimcisi Metin Levi’de key-note konuşmacılar olarak yer aldılar.

blank

2. Wellbeing Konferansı Sponsor Markaları;

◊  Mekan Sponsoru BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
◊  Platinum Sponsor TEKNOSA
◊  Altın Sponsor PHILIPS KİŞİSEL SAĞLIK
◊  Gümüş Sponsor GAIA TEMPLE
◊  Medya Sponsoru RADIO VOYAGE
◊  PR Sponsoru TIME PR
◊  Kahve& Çay Sponsoru ARÇELİK
◊  Çanta Sponsoru PURE ENCAPSULATION
◊  Su Sponsoru KUZEYDEN SU

blank
blank
blank