Prof. Dr. Fahri Saatçioğlu ile Wellbeing Üzerine Kişisel ve Bilimsel Paylaşımlar Konululu 2024 Mayıs Webinarı Sohbeti

blank

Wellbeing Derneği olarak her ay düzenlediğimiz 3 aylık webinarlar’ımızda mayıs ayında çok özel ve çok değerli bir konuğumuz yer aldı.

23 Mayıs Perşembe akşamı Zoom platformu üzerinden buluştuğumuz Sn. Saatçioğlu 20:00-21:00 saat aralığında bizlerle birlikte oldu.

FAHRİ SAATÇİOĞLU, Ph.D. hakkında;

Fahri Saatçioğlu Norveç’de, Oslo Üniversitesi, Biyobilimler Bölümü’nde moleküler ve hücre biyolojisi alanında profesördür. Aynı zamanda Oslo Üniversitesi Hastanesi, Kanser Genetiği ve Enformatiği Enstitüsü’nde kıdemli bir bilim insanıdır.

Araştırmaları, özellikle prostat kanseri olmak üzere kanser hücrelerinin temel moleküler ve hücresel biyolojisi üzerine yoğunlaşmaktadır; bu bulgulara dayalı olarak translasyonel yönlerini de içermektedir. Saatçioğlu laboratuvarı steroid hormonların ve stres sinyal yollarının hücresel homeostaz üzerindeki etkilerini ve hastalık durumlarındaki rollerini, kanser dahil, incelemektedir.

Prof. Saatçioğlu ayrıca yoga, yogik nefes egzersizleri ve meditasyon gibi yaşam tarzı etkinliklerinin biyolojik etkileri ve fizyolojik mekanizmalarıyla da ilgilenmektedir. Sağlık ve esenlik için stres yönetiminin bilimsel temelini oluşturmayı amaçlayarak bu Yogik pratiklerin molekuler duzeydeki etkilerinden sağlık calısanlarında tukenmislik sendromunu azaltma konularına kadar bilimsel araştırmalar yapmaktadır.

Her ay Dernek İdari Kurullarımızda yer alan uzman bir doktor, akademisyen, kurumsal dünyada lider bir profesyonel veya derneğimiz üyesi saygın bir bilirkişi tarafından wellbeing’e dair muhtelif konularda sadece üyelere özel Webinarlara katılmak için Aylık Webinar’lar sayfamıza göz atabilirsiz.

Prof. Dr. Fahri Saatçioğlu’nun gerçekleştirdiği webinarı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.